لوگوی دانشگاه استرالیای غربی

دانشگاه استرالیای غربی

 

درباره دانشگاه استرالیای غربی (UWA)

ساختمان اصلی دانشگاه استرالیای غربیدانشگاه استرالیای غربی (به انگلیسی : University of Western Australia) UWA قدیمی ترین دانشگاه ایالت استرالیا غربی می باشد که در سال ۱۹۱۱ در شهر پرت تاسیس شده است. بخاطر قدمت و شهرت دانشگاه استرالیای غربی، به عنوان یکی از “دانشگاه‌های ماسه‌سنگ (Sandstone universities)” محسوب می‌شود (نامی غیررسمی است که به قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هر ایالت داده می‌شود).

بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم، دانشگاه UWA با حدود ۱۰۰۰ دانشجو شروع به بازیابی و احیا نمود. به دلیل رشد اقتصادی و افزایش تقاضا برای تحصیلات دانشگاهی، ثبت نام در اواسط دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ رشد چشمگیری داشت. تعداد دانشجویان تا سال ۱۹۵۶ به ۲۰۰۰، و تا سال ۱۹۶۲ و به ۳۸۰۰ نفر (تقریبا دو برابر) رسید. در طول این مدت، ۱۶۶ ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد و ۹۹ نفر برای دکترا ثبت نام کردند. با افزایش تعداد دانشجویان، تعداد کارکنان دانشگاه UWA به طور چشمگیری افزایش پیدا کردند و از ۹۱ نفر (در سال ۱۹۵۳) به ۲۴۷ نفر در سال ۱۹۶۶ رسیدند.

تا سال ۱۹۵۶، علاوه بر دانشکده های هنر، حقوق، مهندسی، کشاورزی و علوم، چهار دانشکده دیگر نیز تاسیس شد تا به تعداد ۹ دانشکده برسد :
 • در سال ۱۹۴۷ آموزش و پرورش از دانشکده هنر جدا شد.
 • در سال ۱۹۵۴ اقتصاد از دانشکده هنر جدا شد.
 • در سال ۱۹۴۶ دانشکده دندانپزشکی ایجاد شد.
 • و در سال ۱۹۵۶ دانشکده پزشکی ایجاد شد.

فارغ التحصیلان این مرکز به شدت بطور بین المللی پیشرو هستند و در مدارج بالای تحصیلی به موفقیت دست میابند و به میزان گسترده ای در زمینه های شغلی مشغول می شوند. بسیاری از فارغ التحصیلان در نقش های کلیدی در صنعت، دولت، آموزش و مشاغل در استرالیا و سایر کشورهای جهان صعود کرده اند. UWA به جهت موقعیت عالی و مهمی که دارد، دارای اعتباری بین المللی بوده و بعنوان یکی از بهترین دانشگاههای جامع در استرالیا در رده بندی دانشگاهها قرار گرفته است. دانشگاه استرالیای غربی بعنوان یکی از مراکز پیشرو تحقیق استرالیایی و عضوی از دانشگاههای معتبر تحقیق (گروه هشت) می باشد.

رتبه بندی دانشگاه استرالیای غربی (UWA)

پنج شاخص رتبه بندی دانشگاه های بین المللی (که با رنگ ها مشخص شده) نشان دهنده قدرت رو به رشد فعالیت های دانشگاه استرالیای غربی است. بر اساس بسیاری از رتبه بندی ها و نظر سنجی ها، UWA به عنوان بهترین دانشگاه در استرالیا برای زندگی و علوم کشاورزی معرفی شده است. [برای مشاهده واضح تصویر زیر، روی آن کلیک کنید)

رتبه بندی UWA از 2005 تا 2019

دانشکده های دانشگاه استرالیای غربی

دانشگاه استرالیای غربی (UWA) با بیش از ۵۰ موسسه بین المللی قراردادهای رسمی منعقد کرده و تبادل دانشجو و هیئت علمی را ترویج و موضوعات و روشهای تحقیق و تدریس را تبادل می نماید. دانشگاه استرالیای غربی (UWA) رشته های

 • دانشکده معماری، فضای شهری و هنرهای تجسمی
 • دانشکده هنر، علوم اجتماعی و انسان شناسی و موسیقی
 • دانشکده تجارت و بازرگانی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی، کامپیوتر و علوم ریاضی (شامل مدارس عمران، معدن و زیست، علوم کامپیوتر و الکترونیک، نرم افزار، آمار و ریاضی، مهندسی شیمی)
 • دانشکده علوم فیزیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشت (شامل مدارس دندانپزشکی، داروسازی، زنان، اطفال و کودکان، سلامت روستایی، داروسازی، روانپزشکی، جراحی و عصب شناسی)
 • دانشکده علوم کشاورزی

دانشگاه استرالیای غربی (UWA) دارای یک مرکز برای آموزش زبان انگلیسی می باشد و دوره های Bridging را بخصوص برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس هستند ارائه می نماید. شرایط اسکان با کیفیت بالا و نزدیک به محوطه دانشگاه نیز موجود است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه استرالیای غربی (UWA)

مدارک تحصیلی مورد نیاز:

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن یکی از مدارک دیپلم (سال ۱۲)، پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم مورد نیاز است.
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی باید مدرک لیسانس داشته باشد.
 • برای تحصیل در مقاطع تحقیقاتی ( کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکترا)، متقاضی علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی مقاطع گذشته باید Research Proposal و کارهای تحقیقاتی مرتبط داشته باشد

★ در صورت وجود فاصله زمانی بین مدارک تحصیلی متقاضی باید بتواند فاصله‎ها را توسط ارائه نامه کاری و یا مدارک دیگری به دانشگاه توضیح دهد.

مدرک زبان:

برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا مدارک زبان و نمره‌های زیر مورد قبول است. اگر متقاضی موفق به کسب نمره مورد نظر نشود، با توجه به نمره‌ای که کسب کرده باید مدت مشخصی دوره زبان در دانشگاه مورد نظر بگذراند.

 • آیلتس آکادمیک (IELTS Academic): نمره کلی ۶٫۵ که هیچ بندی پایین‌تر از ۶ نباشد.
 • PTE Academic: نمره کلی ۶۴، هیچ بندی پایین‌تر از ۵۴ نباشد. برای مقاطع تحقیقاتی بندهای مربوط به خواندن و نوشتن نباید پایین‌تر از ۶۴ باشد.
 • تافل (TOEFL iBT): نمره کلی ۸۲، بند مربوط به نوشتن ۲۲، خواندن ۱۸، مکالمه و شنیدن ۲۰٫

★ بعضی از رشته‌های مرتبط به حقوق، آموزش و پزشکی به نمره‌های بالاتری نیاز دارند.
★ تمام مدارک فوق برای دو سال از زمان تاریخ آزمون معتبر هستند.

مسکن و خوابگاه در دانشگاه استرالیای غربی

خوابگاه های داخل پردیس

این خوابگاه ها توسط دانشگاه اداره می شود که بیش از ۲۰۰۰ نفر دانشجو را در خود جای داده اند.

دارای اتاق های تک نفر و یا سوئیتی با اثاثیه به همراه امکانات سرو غذا است. اتاق های تک نفره معمولا برای دانشجویان سال اول است. (راهنمای هزینه های St Catherine’s در سال ۲۰۱۹)

 • کالج سنت جورج (هزینه ی اجاره ی هفتگی اتاق های تک نفره: ۴۷۰ دلار استرالیا)

گزینه های اقامتی این خوابگاه شامل خانه های شهری Memorial Wing- اتاق های تک نفره Newby Wing- اتاق تک نفره و دو نفره ی Wing شمالی و جنوبی (با سرویس بهداشتی مشترک)- اتاق های Original Wing

دارای دو نوع اتاق استاندارد (سرو ۲۱ وعده ی غذایی- سرو ۱۴ وعده ی غذایی)- آپارتمان های سوئیتی با سرو ۷ وعده ی غذایی- آپارتمان های یک خوابه (بدون سرو غذا) – راهنمای هزینه های کالج St Thomas More

 • کالج ترینتی (هزینه ی اجاره ی هفتگی اتاق های تک نفره: ۴۵۵ دلار – در سال ۱۸۹۲۰ دلار استرالیا)

دارای امکانات سرو کامل غذا و یک سالن غذاخوری

 • University Hall (هزینه ی اجاره ی هفتگی: ۳۶۵  تا ۳۸۸ دلار استرالیا)

دارای اتاق استاندارد و استاندارد پرمیوم (با سرو ۱۴ وعده ی غذایی)- اتاق های سوئیتی (با سرو۷ وعده ی غذایی مناسب برای افرادی که زندگی به سبک مستقل را دوست دارند)- آپارتمان های تک خوابه (معمولا مختص دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه وسترن استرالیا و بدون سرو غذا است) – مشخصات اتاق ها و هزینه های University Hall

خوابگاه خارج از پردیس

 • دهکده کراولی  (هزینه اجاره هفتگی: حداقل ۲۶۰ تا ۴۹۵ دلار استرالیا در هفته)

این خوابگاه ها یک گروه از واحدهای مسکونی و آپارتمان های سوئیتی هستند که همگی زیر نظر دانشگاه استرالیای غربی (UWA) فعالیت میکنند. طبق آخرین بروز رسانی سایت خوابگاه دهکده کراولی، گزینه های اقامتی این دهکده عبارتند از:

کراولی ۵٫۲۳ Myers Street / کراولی ۳٫۱۳ Myers Street / کراولی ۴٫۱۰ Cooper Street / کراولی ۴٫۲۵ Fairway / کراولی ۵٫۳۳ Cook Street / کراولی ۱٫۵۴ Broadway / کراولی ۱۹ Myers Street / کراولی ۸٫۱۴ Everett Street

چهره های برجسته دانشگاه استرالیای غربی

 • Colin Barnett : یک سیاستمدار سابق استرالیایی است که نخستین وزیر استرالیا غربی بود. او قبلا خزانه دار دولتی بوده است.
 • Fiona Wood: یک جراح پلاستیک بریتانیایی است که در پرت واقع در غرب استرالیا کار می کند. او مدیر واحد سوختگی بیمارستان سلطنتی پرت و سرویس سوختگی در غرب استرالیا است.
 • Robin Warren : یک آسیب شناس استرالیایی، برنده جایزه نوبل و محققی است که با کشف دوباره هلیکوباکتر در سال ۱۹۷۹، به جامعه پزشکی ثابت کرد که هلیکوباکتر پیلوری (Helicobacter pylori) باکتری عامل بسیاری از زخم های گوارشی است.
 • Barry Marshall : یک پزشک استرالیایی است که جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی و استاد میکروب شناسی بالینی در دانشگاه استرالیای غربی است.
 • Bob Hawke : یک سیاستمدار استرالیایی بود که از ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۱ به عنوان نخست وزیر استرالیا و رهبر حزب کارگر خدمت کرد.
 • Kim Christian Beazley : یک سیاستمدار استرالیایی است که در حال حاضر به عنوان فرماندار استرالیا غربی است. ویکیپدیا

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دانشگاه استرالیای غربی، با موسسه فرهنگی هنری ایران استرالیا تماس بگیرید.

سایت رسمی دانشگاه استرالیای غربی : https://www.uwa.edu.au/study/International-students/find-an-international-agent

SWITCH THE LANGUAGE