دانشگاه تاسمانیا

دانشگاه تاسمانیا (UTAS)

معرفی دانشگاه تاسمانیا استرالیا

ورودی دانشگاه تاسمانیادانشگاه تاسمانیا (به انگلیسی : Tasmania University) در استرالیا یا به طور دقیق تر در تاسمانی، ایالت نیو ساوت ولز واقع شده است و یکی از دانشگاه های دولتی بسیار خوب در زمینه تحقیقاتی در استرالیاست. نام تاسمانیا از این رو انتخاب شده است که این دانشگاه در ایالت تاسمانیا قرار دارد که نام جزیزه و ایالتی در جنوب شرقی استرالیا است و شهر هوبارت در مرکز آن است. تاسیس آن در سال ۱۸۹۰ انجام شد و قدمتی بیش از ۱۰۰ ساله دارد.

در حقیقت تاسمانیا یکی از ۴ دانشگاهی می باشد که در قرن ۱۹ در این کشور ساخته شده است. جزو قدیمی ترین مراکز آموزش عالی به شمار می رود. همچنین این دانشگاه با برگزاری دوره های مختلف در طیف گسترده ای از رشته های مختلف زبانزد است. از لحاظ قرارگیری جغرافیایی تاسمانیا کمتر از ۲۰ ساعت با ملبورن و حدودا ۱۰ ساعت با سیدنی فاصله دارد.

رتبه بندی (Ranking) دانشگاه تاسمانیا

طبق آخرین آمار و رتبه بندی ها در سال ۲۰۱۸، QS اذعان داشت که دانشگاه تاسمانی در بین ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و آن را ۲۰ امین دانشگاه برتر در استرالیا اعلام کرد. تایمز نیز در سال ۲۰۱۸ دانشگاه تاسمانیا را در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار داد و رتبه ی ۱۰ امین دانشگاه برتر استرالیا را به تاسمانیا داد. هم چنین جالب است بدانید دانشگاه تاسمانیا بین ۲% دانشگاه های برتر جهان قرار دارد.

 • رنکینگ جهانی بر اساس QS: 370
 • رنکینگ تاسمانیا در بین دانشگاه های استرالیا بر اساس ERA: 11
 • رنکینگ جهانی بر اساس مجله تایمز: ۳۰۱
 • رنکینگ جهانی بر اساس شانگهای چین: ۲۰۱
 • رنکینگ جهانی دانشگاه بر اساس US News: 323

پردیس های دانشگاه تاسمانیا استرالیا

داخل دانشگاه تاسمانیااین دانشگاه از سه پردیس اصلی در سه منطقه ی تاسمانیا تشکیل شده است که سطحی بالاتر از استاندارد های جهانی دارد. ۲ پردیس بین المللی آن در شهر های هوبارت (Hobart) و لاونستون (Launceston) قرار دارد. پردیس دیگر در شمال غربی ایالت تاسمانیا قرار دارد و با نام burnie شناخته می شود. هوبارت با چشم انداز بسیار زیبا رو به رودخانه و شهر باعث جذابیت های بصری بیشتر برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می شود. لاونستون در زمینی با وسعت ۵۰ هکتار واقع شده است که نزدیکی به رودخانه Tamer از ویژگی های خوب این پردیس است. شما می توانید با کمی پیاده روی از لاونستون خیلی سریع به مراکز خرید، فروشگاه ها و مراکز تفریحی و فرودگاه برسید.

شهر لاونستون تا هوبارت حدودا ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد. بزرگ بودن این پردیس ها و گستردگی آن ها باعث شده است محیط آموزشی فعال و پویایی بین دانشجویان و اساتید در جریان باشد. یک مزرعه کشاورزی بزرگ، ۲۰ موسسه پژوهشی تخصصی، مراکز پژوهشی تعاونی و مراکز تحقیقاتی دارد که از نظر علمی دارای سابقه ی بسیاری قوی هستند. بعضی از فعالیت های این مراکز پیشرفته شامل کشاورزی، تحقیق و مطالعه روی انواع موارد مولکولی، دام پروری و آبزیان و…است.

دانشکده ها و رشته های دانشگاه تاسمانیا

دانشگاه تاسمانیا در آوردن دانشکده ها و رشته های مختلف بین دانشگاه های دیگر پیشتاز محسوب می شود. تاسمانیا به این خاطر که در آموزش و یادگیری بسیار متعهد است نگاه ویژه و خاصی را در این زمینه از آن خود کرده است.

 • دانشکده هنر: برنامه های این دانشکده عبارتند از هنرهای تجسمی، علوم اجتماعی، روانشناسی، فلسفه، موسیقی، مطالعات علوم آسیایی و مطالعات امور جوانان، معماری و نقشه کشی.
 • دانشکده تجارت: برنامه های این دانشکده عبارتند از مدیریت، حسابداری، اقتصاد و دارایی.
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده علوم بهداشتی: برنامه های این دانشکده عبارتند از پزشکی، پرستاری، مامایی، داروسازی، علوم کشاورزی، علوم آبی، شیمی، زمین شناسی، ریاضی، فیزیک، علوم گیاهی و جانورشناسی.
 • دانشکده حقوق: برنامه های این دانشکده عبارتند از حقوق و مطالعات قانونی.
 • دانشکده مهندسی و فناوری: برنامه های این دانشکده عبارتند از کامپیوتر و اطلاعات سیستم ها، مهندسی و مهندسی دریا.

شرایط پذیرش دانشگاه تاسمانیا استرالیا

مدارک تحصیلی مورد نیاز:

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن یکی از مدارک دیپلم (سال ۱۲)، پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم مورد نیاز است.
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی باید مدرک لیسانس داشته باشد.
 • برای تحصیل در مقاطع تحقیقاتی ( کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکترا)، متقاضی علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی مقاطع گذشته باید Research Proposal و کارهای تحقیقاتی مرتبط داشته باشد.

← در صورت وجود فاصله زمانی بین مدارک تحصیلی متقاضی باید بتواند فاصله‎ها را توسط ارائه نامه کاری و یا مدارک دیگری به دانشگاه توضیح دهد.

مدرک زبان:

برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا مدارک زبان و نمره‌های زیر مورد قبول است. اگر متقاضی موفق به کسب نمره مورد نظر نشود، با توجه به نمره‌ای که کسب کرده باید مدت مشخصی دوره زبان در دانشگاه مورد نظر بگذراند.

 • آیلتس آکادمیک (IELTS Academic): نمره کلی ۶ که هیچ بندی پایین‌تر از ۶ نباشد.
 • PTE Academic: نمره کلی ۵۰ و هیچ بندی کمتر ۵۰ نباشد.
 • تافل (TOEFL iBT): نمره کلی ۷۲، بند مربوط به نوشتن ۲۲، خواندن ۱۶، مکالمه ۱۸ و شنیدن  ۱۶٫

← بعضی از رشته‌های مرتبط به حقوق، آموزش، سلامت و پزشکی به نمره‌های بالاتری نیاز دارند.

← تمام مدارک فوق برای دو سال از زمان تاریخ آزمون معتبر هستند.

مزیت های دانشگاه تاسمانیا استرالیا

محیط دانشگاه تاسمانیااز جمله موارد جذاب در مورد پردیس های دانشگاه تاسمانیا محل جغرافیایی آن است. فاصله پردیس هوبارت تا مراکز خرید، ایستگاه های حمل و نقل عمومی و مکان های تفریحی خیلی کم است و در واقع با پیمودن مسیر کوتاهی می توان خود را به مرکز شهر رساند.

هزینه های زندگی در شهر های تاسمانیا به نسبت شهر های بزرگ تر و معروف تر استرالیا مانند ملبورن، سیدنی و بریزبین پایین تر است که این آپشن بسیار ویژه ای برای دانشجویان محسوب می شود.

سطح بالا بودن دانشگاه تاسمانیا در کشورهای برجسته زبانزد است. این دانشگاه در ایجاد فرصت های عالی شغلی و تحقیقاتی در شرایط فعلی جامعه جزو دانشگاه های مطرح است.

روش های تدریسی که در این دانشگاه به کار برده می شود موجب کسب جوایز آموزشی بسیار شده است و همچنین برتری و ممتاز بودن آن را به اثبات می رساند. ارایه ی آموزش های خلاقانه و پویا باعث شده است دانشجویان علاقه ی بیشتری به تحصیل پیدا کرده و هم چنین وجود رشته های متنوع و زیاد، انتخاب های زیادی را برای دانشجویان به ارمغان آورده است.

اهمیت به نیاز های مختلف دانشجویان از جمله نیاز های فردی و اجتماعی که در آن قرار می گیرند در دستور کار تاسمانیا قرار دارد و توجه به دانشجو و ارتباط دوستانه او با اساتید و پرسنل از اولویت های این دانشگاه می باشد که باعث ایجاد محیطی دوستانه و شاد و منحصر به فرد می شود.

رفتار گرم و دوستانه ی ساکنین بومی تاسمانیا و ویژگی مهمان نوازی آن ها، شرایط جوی و آب و هوایی معتدل و خوب، دسترسی آسان به میراث فرهنگی و صحرا در این منطقه و هم چنین تاثیری که هنرهای مختلف بر فرهنگ آن گذاشته اند باعث شده است این مکان از محبوبیت و شهرت بیشتری برخوردار باشد. و دانش پژوهان به راحتی بتوانند با ساکنان بومی در سراسر تاسمانیا ارتباطی گرم و دوستانه داشته باشند.

محیط انگلیسی زبان دانشگاه و فضای انگلیسی زبان حاکم در آن جا فرصتی عالی برای تقویت مکالمه و زبان انگلیسی دانشجویان و به تبع آن استفاده از فرصت های کاری مختلف در کشور استرالیا است.

مهمترین دلایل انتخاب دانشگاه تاسمانیا استرالیا

 • شهرت و قدمت در بین دانشگاه های استرالیا
 • ثابت ماندن شهریه های تحصیلی در کل طول دوران تحصیلی
 • ترکیب هزینه های زندگی و تحصیلی نسبت به ایالات دیگر بسیار ارزانتر میباشد
 • بیشتر دانشجویان می توانند از محل اقامت خود پیاده به دانشگاه بروند، دروس و مدرسین به راحتی میتوانند مورد مشاوره و دسترسی قرار گیرند و کامپیوترها ۲۴ ساعته در دسترس هستند.
 • رتبه ۵ ستاره ای از دانشگاه های خوب استرایا در سال ۲۰۰۴

در کنار دانشگاه معتبر تاسمانیا ،سواحل زیبا و طبیعت دست نخورده این منطقه به همراه آب و هوای مطبوع ، مکان مناسبی را  برای دانشجویانی که از نقاط مختلف جهان برای تحصیل به این دانشگاه می ایند،فراهم نموده است.

خوابگاه های دانشگاه تاسمانیا استرالیا

خوابگاه دانشگاه تاسمانیا

دانشگاه تاسمانیا دارای طیف وسیعی از خوابگاه ها و اقامتگاه ها در Sandy Bay (پردیس هوبارت)، Newnham (پردیس Launceston) و west park (پردیس Burnie) است. همچنین آپارتمان های inverse از سال ۲۰۱۶ و آپارتمان های هوبارت از سال ۲۰۱۷ در دسترس می باشند.

خوابگاه های Sandy Bay:

 • Christ College (نرخ اجاره ی هفتگی: ۲۳۳ دلار): دارای اتاق های تک نفره/ دو نفره یا آپارتمان های دو خوابه/ چند خوابه
 • John Fisher College (نرخ اجاره ی هفتگی: ۲۱۳ دلار): دارای تاق های تک نفره یا آپارتمان های دو خوابه/ چندخوابه
 • آپارتمان های دانشگاهی (نرخ اجاره ی هفتگی: ۲۲۰ دلار): دارای اتاق های تک نفره
 • Mount Nelson Villas (خارج پردیس) (نرخ اجاره ی هفتگی: ۱۸۱ دلار): دارای اتاق های تک نفره

خوابگاه های Newnham (پردیس Launceston)

خوابگاه های این پردیس دارای اتاق های تک نفره با اثاثیه کامل می باشند. گزینه های اقامتی این پردیس:

 • Investigator Hall
 • Kerslake Hall
 • Leprena
 • آپارتمان های Newnham

آپارتمان های Inveresk

آپارتمان های سوئیتی مدرن و شخصی بدون امکانات سرو غذا واقع در Inversk در کنار رودخانه ی North Esk نزدیک مرکز Launceston تاسمانیا.

آپارتمان های west park (پردیس Burnie)

آپارتمان های سوئیتی مدرن و شخصی بدون امکانات سرو غذا واقع در سمت راست ساحل در west park تاسمانیا در فاصله ی ۱۰ دقیقه ای از مرکز شهر.

اگر قصد اخذ پذیرش از دانشگاه تاسمانیا را دارید می توانید با ما تماس بگیرید. مشاوران موسسه ایران-استرالیا (نماینده رسمی دانشگاه تاسمانیا) در کلیه مراحل شما را یاری می کنند.

سایت رسمی دانشگاه : https://www.utas.edu.au/world/search?value=&country=Iran

SWITCH THE LANGUAGE