22 جولای, 2020

تصمیمات جدید دولت استرالیا در مورد ویزاهای دانشجویی

دولت استرالیا در اقدامی جدید تغییراتی را در پروسه ی ویزاهای دانشجویی اعلام کرده است تا اطمینان حاصل کند که بعد از خروج از شرایط همه گیری کووید-۱۹ همچنان یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین الملی باقی خواهد ماند.

این تغییرات تا حدودی برای دانشجویان بین المللی تضمینی خواهد بود تا بتوانند برنامه های جدیدی برای ادامه تحصیل در استرالیا تهیه کنند. با توجه به این تغییرات آن دسته از دانشجویانی که در حال تحصیل به صورت آنلاین هستند نیز ادامه تحصیلشان به صورت حضوری امکان پذیر خواهد شد.

این پنج تغییر اساسی به شرح زیر میباشد:

  • دولت اعطای ویزای دانشجویانی را که در خارج از استرالیا قرار دارند ، آغاز می کند. این بدان معناست که با باز شدن مرزها ، دانش آموزان و دانشجویان از قبل ویزا دریافت کرده و قادر به تنظیم برنامه های سفر خود خواهند بود.
  • دانشجویانی که به دلیل شیوع کویید-۱۹ نتوانسته اند تحصیلات خود را در زمان مقرر ذکر شده در ویزایشان به اتمام برسانند میتوانند به صورت رایگان برای ویزای جدید اقدام کنند.
  • دانشجویانی که در حال حاضر و به دلیل شیوع کویید-۱۹مشغول به تحصیل به صورت آنلاین در خارج از استرالیا باشند در آینده، پس از تحصیل خود میتوانند از تمام مزایای تحصیل حضوری برای دریافت ویزای کار برخوردار شوند.
  • فارغ التحصیلانی که ویزای دانشجویی داشته اند و به دلیل شیوع ویروس نتوانسته اند به استرالیا بازگردند، میتوانند از خارج از استرالیا برای ویزای کار پس از تحصیل خود اقدام نمایند.
  • به دانشجویانی که به دلیل اختلالات به وجود آمده به دلیل کووید-۱۹ تا کنون نتوانسته اند مدرک زبان خود را ارائه دهند، زمان اضافی برای ارائه مدرک زبان داده خواهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت سفارت استرالیا به آدرس Home Affairs website مراجعه فرمایید.

SWITCH THE LANGUAGE